Dolnośląskie Turystyczne Otwarcie Wakacji na Zamku Grodziec za nami!

30 wystawców, setki turystów, piękna pogoda i atmosfera rozpoczynających się wakacji. Oprócz beztroski, która zawładnęła weekendowym spotkaniem na Zamku Grodziec, turyści mogli liczyć również na wyjątkowo dużo pomysłów, jak spędzać wakacje na Dolnym Śląsku.

Zamek Grodziec na chwilę stał się turystyczną stolicą województwa

Kilkadziesiąt delegacji najciekawszych dolnośląskich atrakcji spotkało się na zamkowym dziedzińcu, by symbolicznie zainaugurować wakacje. A jak na Grodziec przystało, nie brakowało również rycerskich spotkań, biesiad i pojedynków. Do tego darmowe zwiedzanie Zamku Grodziec, prelekcje, kreatywne zajęcia i warsztaty dla dzieci.  

Bicie monet, wikliniarstwo, kamienie i minerały, animacje zachęcające dzieci do wejścia w interakcje w różnego rodzaju gry i zabawy, cała seria różnych ciekawych propozycji. Dużą atrakcją było również to, że można było zwiedzić Zamek Grodziec zupełnie za darmo, ze wspaniałymi przewodnikami – a przecież to też jest nie lada gratka. Turystyczne Otwarcie Wakacji mamy już za sobą. Zamek Grodziec tętnił życiem, dobrą zabawą i pozytywną energią. Lista osób, instytucji, atrakcji turystycznych, firm i przyjaciół, którym należą się serdeczne podziękowania jest bardzo długa. Każdemu ogromnie dziękuję!

– Kasztelan Zamku Grodziec Mariusz Garbera.

Malownicze położenie twierdzy to nie jedyny atut tego miejsca i okolicy

Zamek Grodziec to malowniczo położona potężna stara twierdza. Również gmina Zagrodno, w której znajduje się Zamek, wciąż pozostaje tajemnicza i nieodkryta, a przecież to właśnie tutaj udało się odnaleźć cenne świadectwa historii polskiej kultury – i o tym była jedna z prelekcji sobotniego spotkania na szczycie wygasłego wulkanu.

W sobotę otworzyliśmy wakacyjny sezon turystyczny na Dolnym Śląsku. 30 wystawców i setki turystów przybyło na Zamek Grodziec do Gminy Zagrodno. To dla nas wielki zaszczyt, wielka radość oraz ogromne wyzwanie. Cieszę się, że Zamek Grodziec dociera do coraz większej liczby turystów, którzy mogą na nowo zakochać się w twierdzy na wulkanie. Dziękuję Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej za wyróżnienie zamku i oddelegowania mu zadania symbolicznego zainaugurowania wakacji na Dolnym Śląsku

– Wójt Gminy Zagrodno Karolina Bardowska.

Przede wszystkim pomysł na wakacje z Dolnym Śląskiem

Polska jest piękna, ciekawa, tajemnicza i inspirująca, a Dolny Śląsk to kopalnia pomysłów na dobrze spędzone wakacje – o tym było sobotnie wydarzenie.

Wakacje przed nami, świadectwa rozdane, więc chcemy zaproponować Dolnoślązakom, ale nie tylko, bo wszystkim gościom Zamku Grodziec, mnóstwo inspiracji na ten sezon wakacyjny. Przyjechali do nas wystawcy z całego regionu, m.in. Miasto Jelenia Góra, Kopalnia Złota, Kopalnia Uranu – pełen przekrój województwa. Można było dotknąć Dolnego Śląska, czyli np. wziąć udział w warsztatach poszukiwania kamieni szlachetnych, zrobić coś z wikliny, a przy okazji dostać informację, gdzie najlepiej przenocować oraz jakie jeszcze atrakcje turystyczne w regionie na nas czekają

Jakub Feiga, Dolnośląska Organizacja Turystyczna.

Organizatorzy wydarzenia: Dolnośląska Organizacja Turystyczna i Zamek Grodziec.

Patronat: Polska Organizacja Turystyczna, Dolny Śląsk.

Fot. Antoni Osmolak.