Sprawdź również: Kalendarz imprez
Święto Kwitnącej Przylaszczki i Zawilca
Święto Kwitnącej Przylaszczki i Zawilca to wydarzenie inaugurujące sezon turystyczny na Zamku Grodziec. Występy zespołów folklorystycznych gwarantują miło spędzone chwile dla odwiedzających w tym czasie zamek. Oprócz prezentacji regionalnych wyrobów, strzelania z łuku i zwiedzania zamku z przewodnikiem nie zabraknie dobrej zamkowej kuchni oraz miodowych nalewek.
Majówka na Zamku Grodziec
Majówka to świetna okazja aby zebrać rodzinę i udać się w jakieś ciekawe miejsce. Podczas majówki Zamek Grodziec oferuje nie tylko zwiedzanie zamku z przewodnikiem ale i udział w niezapomnianym wydarzeniu. Jak zwykle nie zabraknie również wystawców ze świetnymi trunkami czy rękodziałami odwzorowującymi zameczny klimat.
Dzień Dziecka na Zamku Grodziec
Po raz pierwszy właśnie w tym roku „Dzień Dziecka na Zamku Grodziec” odbył się w typowo rycerskich klimatach. Były różnego rodzaju rzuty do celu, ćwiczenia mieczem rozwijające precyzję, przymierzanie rycerskich zbroi i szat, układanie puzzli, nauka średniowiecznych tańców oraz bitwy rycerzy i uwaga… pojedynki dzieci z rycerzami nie tylko na miecze, ale i przeciąganie liny. Tutaj właśnie nasze pociechy pokazały jak wielka w nich drzemie siła.
Śląskie Święto Pieśni
W czerwcu zazwyczaj jest już ciepło, więc pierwsze dni dobrej pogody można spędzić w zamkowych murach przy folklorystycznej nucie Święta Śląskiej Pieśni. Choć sezon urlopowy coraz bliżej, wcale nie musimy planować urlopu aby uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu, ponieważ odbywa się ono w niedzielę.
Tradycyjny Turniej Łuczniczy
Na Zamku grodziec pierwsze dni lipca świętujemy organizując Tradycyjny Turniej Łuczniczy. Jest to okazja na świetną rozrywkę nie tylko dla amatorów łucznicta a także dla każdego turysty, który nas wtedy odwiedzi. Warto zabrać ze sobą także pociechy i zaprezentować tradycyjny kunszt łuczniczy.
Święto Kwitnących Lip
Początek lipca to także początek lata, które witamy podczas obchodów Święta Kwitnących Lip. Jest to okres w którym masowo kwitnące rodziśliny miododajne dostarczają sporych ilości nektaru i pyłku do uli. Dzięki nim zaś powstają pyszne produkty na bazie miodu, które można skosztować podczas zwiedzania Zamku Grodziec.
Piknik Rodzinny w Zamkowym Klimacie
Ten wakacyjny i ciepły weekend to świetny czas aby w gronie rodzinnym odwiedzić Zamek Grodziec. Oprócz ogromnej ilości atrakcji dla samych dzieci, przygotowaliśmy gry i zabawy dla całej rodziny. Aktywny wypoczynek, zdrowa rywalizacja podczas organizowanych konkursów oraz niepowtarzalny klimat zamkowy zapewniają miło spędzony i dobrze spożytkowany czas.
Towarzyski Turniej Rycerski
Turniej Rycerski na Zamku Grodziec to pełne dwa dni emocjonujących walk i zmagań uczestników. Rycerze z całej polski zjeżdzają sie tu aby stoczyć kolejną a może i "ostatnią" walkę. To pełne wrażeń widowisko błyskawicznie zapisało się w corocznym kalendarzu imprez zamkowych. Cofnij się z nami w czasie i bądź w centrum średniowiecznej codzienności.
Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego
5 i 6 października odbyła się kolejna, już XIII edycja Agroturystycznego Święta Wina i Miodu Pitnego. Każdy, kto był w tym czasie na Zamku Grodziec znalazł coś dla siebie. Program wypełniły pokazy fechtunku, zwyczajów i wlak rycerskich. Występy zespołów folklorystycznych podkreśliły pokazy tańca zespołu "LADIES", które świetnie trafiły w gusta odwiedzających zamek.
Dzień Niepodległości
11 listopada świętujemy Dzień Niepodległości. W tym dniu na Zamku Grodziec organizujemy koncerty, których przednim tematem jest piosenka patriotyczna. Wspólnie śpiewane utwory i przyjazna atmosfera czynią to święto jeszcze bardziej wyjątkowym.
Jarmark Bożonarodzeniowy
Jarmark Bożonarodzeniowy na Zamku Grodziec to wspaniałe wydarzenie poprzedzające magiczne Święta Bożego Narodzenia. Jarmark, który na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń kulturalnych w murach naszego zamku, ściągnął wielu wystawców prezentujących tradycyjną kuchnię i zwyczaje świąteczne. Specyfika naszego regionu polega na wielokulturowości tradycji świątecznych przywiezionych po wojnie przez ludność z różnych regionów dawnej Rzeczpospolitej. Stąd niepowtarzalna atmosfera tego przedsięwzięcia swą atrakcyjnością sprowadziła na zamek wielu gości z regionu i nie tylko.