Zamek Grodziec na MTT Wrocław 2023. Trzy dni spotkań i rozmów o zamku

To był pierwszy tak aktywny udział Zamku Grodziec w targach turystycznych. Na Międzynarodowych Targach Turystyki i Czasu Wolnego na Tarczyński Arena Wrocław pojawiło się aż 122 wystawców z Polski i Europy, a wśród nich twierdza z wygasłego wulkanu – Zamek Grodziec. Wrocławski stadion z miejsca piłkarskich spotkań przeobraził się w targową ekspozycję, gromadząc najciekawsze obiekty turystyczne z okolicy.

Twierdza z bazaltowego wzgórza i jej rycerze na MTT

Za nami weekend pełen niezwykłych wydarzeń, magicznych opowieści, a także (lub przede wszystkim!) cennych i serdecznych spotkań. Scena MTT aż 3 razy należała do… Zamku Grodziec. Rekonstruktorzy dali niezwykłe pokazy, gromadząc pod sceną zainteresowanych odbiorców. Była to okazja dla entuzjastów historii do interesujących rozmów o dziejach zamku z wygasłego wulkanu. Niektórych przechodniów udało się nawet zakuć… w dyby!

To były 3 intensywne dni, podczas których można było zaplanować wycieczkę po niezwykłych miejscach – zwłaszcza wybierając na cel podróży Dolny Śląsk.

Szeroka oferta Zamku Grodziec

Weekend z MTT był również doskonałą okazją, by przypomnieć turystom, że Zamek Grodziec to nie tylko dobra oferta na weekend. To również magiczne miejsce do powiedzenia sobie „TAK! Na Grodźcu”, czy cel wycieczki szkolnej, podczas której można przeżyć niezwykłą i inspirującą lekcję historii poza szkolną ławą.

Wszystko po to, by takie miejsca jak Zamek Grodziec w Gminie Zagrodno i Kraina Wygasłych Wulkanów były odwiedzane przez jeszcze większą liczbę turystów oraz wybierane przez biura podróży jako cel wycieczek.

Zamek Grodziec jest doskonałym punktem wypoczynkowym, edukacyjnym oraz miejscem pasjonujących spotkań z historią i kulturą. W programie zamkowych wydarzeń na 2023 rok znajduje się dużo interesujących wydarzeń, które urozmaicają turystom czas spędzony na Grodźcu. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Międzynarodowych Tragów Turystyki i Czasu Wolnego 2023.