Spotkanie z Łukaszem Kazkiem – premiera „Tajemnic Dolnego Śląska”

tajemnice dolnego śląska 5 grudnia 2023 godz 18, zamek grodziec

5 grudnia 2023 o godzinie 18:00 zapraszamy do Zamku Grodziec na premierę 7. odcinka „Tajemnic Dolnego Śląska”, w którym prowadzący Łukasz Kazek przybliży odbiorcom tajemnice… zamkowej studni!

Będzie to wyjątkowa podróż po historii twierdzy na wygasłym wulkanie, a studnia na dziedzińcu jest kopalnią jeszcze wielu nieodkrytych tajemnic.

Choć szczegóły premierowego odcinka na razie również owiane są tajemnicą, dla pasjonatów historii i regionu, kolejny odcinek serialu telewizji History Channel niewątpliwie będzie prawdziwą gratką.

Wstęp wolny! Obowiązuje rezerwacja miejsc: 504 051 022.


Łukasz Kazek – polski dziennikarz i popularyzator historii, autor książek, prezenter telewizyjny i gospodarz popularnego kanału History Story na platformie YouTube powraca, aby ponownie zabrać widzów na Dolny Śląsk.

Dolny Śląsk z oczywistych względów jest regionem bliskim mojemu sercu. Z przyjemnością zagłębiam się w jego historię i próbuję rozwikłać tajemnice, które po dziś dzień nie zostały rozwiązane. W nowym programie  przybliżę widzom m.in. temat procesów o czary, którymi interesowała się też czarna eminencja III Rzeczy, Henrich Himmler. Sprawdzę też, czy światowej sławy obrazy zostały ukryte w kopalni na Dolnym Śląsku

– mówi Łukasz Kazek, prowadzący „Tajemnice Dolnego Śląska”.