Spotkanie autorskie z Krzysztofem Krzyżanowskim!

spotkanie autoskie z krzysztofem krzyżanowskim

Jest nam niezwykle miło, że możemy zaprosić Was – turystów, czytelników, fanów historycznej literatury, pasjonatów militariów i wojennych tajemnic – na spotkanie z naszym gościem.

Krzysztof Krzyżanowski jest autorem książek, niezależnym dziennikarzem, eksploratorem i badaczem historii, który od lat analizuje dokumenty, spisuje relacje świadków i bada ślady w terenie, by na koniec zaprezentować swoim czytelnikom wyniki śledztw. W listopadzie ukazała się jego najnowsza książka „Depozyt. Śledztwo w sprawie dziennika wojennego”.

Krzysztof Krzyżanowski ma na swoim autorskim koncie m.in. dwie głośne pozycje wydawnicze: ”Skarb Generała” i „Śladem Złotego Pociągu”.

  • 10.12.2023 | 13:00 | Zamek Grodziec
  • Udział w ramach biletu wstępu.

Do zobaczenia!

„Kiedy w 2018 roku powoli opada kurz po poszukiwaniach nieistniejącego Złotego Pociągu pod Wałbrzychem, mało kto wie, że w zaciszu gabinetów rządowych omawiana jest już kolejna, skarbowa sensacja. W marcu 2019 roku staje się publiczna. Nikomu nieznana fundacja z Opola ogłasza, że posiada tajemniczy „Dziennik”, wojenny pamiętnik, w którym niemiecki oficer opisał ukrywanie nazistowskich skarbów. Skrytki są dobrze zabezpieczone, a ich zawartość sensacyjna: tony złota, monety, biżuteria, skrzynie z banków i 47 obrazów wielkich malarzy.”