Koncert jednego z najlepszych polskich pianistów jazzowych!

Kuba Stankiewicz to jeden z najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych, który od lat podbija światowe sceny koncertowe. 1 września, wraz z zespołem, pojawił się w Sali Rycerskiej Zamku Grodziec. Niemal 100 osób przybyło do twierdzy, by na żywo posłuchać charyzmatycznych muzyków.

To była pierwsza tego rodzaju propozycja dla miłośników średniowiecznego zamczyska, gdzie oferta kulturalna stale się rozwija, oferując wydarzenia w niekonwencjonalnej scenerii.

Za nami wspaniały koncert jazzowy. Kuba Stankiewicz Trio. Kawał historii polskiego jazzu, naprawdę wyborna uczta – myślę, każdego melomana. Na zamku Grodziec wielka kultura, na zamku Grodziec wielkie emocje. Sala Rycerska wypełniona, ponad 90 osób, owacje na stojąco, bis. Myślę że naprawdę pokazaliśmy, że w Zamku Grodziec mogą się odbywać najwspanialsze wydarzenia kulturalne o ogromnym zasięgu bo byli u nas goście z całego regionu z całego Dolnego Śląska


mówił Mariusz Garbera, prezes zarządu spółki Zamek Grodziec.

Cykl koncertów „Z jazzem przez Polskę” to projekt Polskiego Impresariatu Muzycznego realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we wszystkich regionach kraju.

„Zamek Grodziec otwiera się na nowe kierunki kulturalne – tym razem jest to jazz. Od początku naszym celem było to, by Zamek Grodziec proponował szeroką ofertę kulturalną dla całego regionu i w różnych formach. Niebawem, już drugi raz, w zamku zagości Krakowski Teatr Komedia z kolejny wyjątkowym spektaklem, co jakiś czas odbywają się koncerty, wykłady, spotkania. Pomysły się mnożą, ale co najważniejsze – są realizowane. Za nami piękny koncert, który na pewno zaowocuje kolejnymi tego rodzaju spotkaniami. Dziękuję zarządowi województwa za współpracę przy realizacji tego wydarzenia”

mówiła Wójt Gminy Zagrodno Karolina Bardowska.

1 września to Zamek Grodziec zamienił się w jazzową scenę, oddając głos wspaniałym muzykom – Kubie Stankiewiczowi i jego Trio.

„Sala przepiękna, publiczność wspaniała. Wydaje mi się, że fajny koncert i bardzo miło. Kiedyś byłem tutaj turystycznie, ale dawno temu. Natomiast dzisiaj jestem po raz pierwszy tak, że mam czas, by się rozejrzeć. Jestem pod wrażeniem”

podsumował Kuba Stankiewicz.

Koncert był współorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z inicjatywy Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztofa  Maja. Operatorem przedsięwzięcia był Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS) – Dolnośląskie Laboratorium Kultury.

Projekt finansowany ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolny Śląsk.

Było to pierwsze tego rodzaju wydarzenie w Zamku Grodziec, ale na pewno nie ostatnie, bo już zrodził się pomysł na koncert jazzowy w historycznym anturażu.