Za nami Oblężenie Grodźca! Co to był za weekend!

Mitologia słowiańska, legendy, rekonstruktorzy, potyczki, ogniowe show, koncert – weekend upłynął pod znakiem „Oblężenia Grodźca”.  Trzy dni zostały wypełnione różnorodnymi wydarzeniami dla turystów w każdym wieku. Nie zabrakło niespodzianek dla zwiedzających.

Wiecie, że możecie spacerować po zamku z bezpłatnym, wirtualnym przewodnikiem? Tydzień temu odbyła się premiera audioprzewodnika – wejdźcie na www.grodziec.net i włączcie „przewodnik online”.

To nie koniec! 30 lipca odbyła się także prezentacja nowej ścieżki dydaktycznej w Zamku Grodziec – Trakt Literatów – to projekt, dzięki któremu możecie spacerować wokół zamku w towarzystwie… najwybitniejszych polskich literatów. Znacie historię cennych rękopisów odnalezionych w Gminie Zagrodno? To historia sensacyjna, która po wojnie poruszyła światem polskiej kultury!

Do dziś nie milkną również echa związane z badaniem studni na dziedzińcu zamku. Obiekt do dziś owiany jest licznymi legendami.  Przed nami kolejne badania, które pomogą rozwikłać od lat nurtujące zagadki historycznych murów i podziemi. Po wypompowaniu wody i zrobieniu dokumentacji, kolejnym planem jest przeprowadzenie badań archeologicznych.   

Podczas „Oblężenia Grodźca” odbyła się również II edycja wystawy „Gmina Zagrodno z Pasją!”. Wydarzenie cieszy się zainteresowaniem naszych lokalnych twórców i artystów. Mamy nadzieję, że za rok pojawi się jeszcze więcej prac!