Za nami weekend z planszówkami!

Turyści, którzy odwiedzili nas w miniony weekend, spędzili czas… przy stole z grami planszowymi. Stowarzyszenie Druga Runda zadbało o to, aby każdy odwiedzający mógł poznać świat planszówek i dowiedzieć się nieco więcej o zasadach gry. Na stołach znalazły się opcje dla osób w absolutnie każdym wieku.

„Gry klasyfikują się na różne gatunki. Możemy je klasyfikować pod względem wieku, możemy je klasyfikować pod względem fabuły. Czy my to robimy? Raczej nie. Zawsze przygotowując takie wydarzenie, staramy się tak dobrać asortyment gier, który przywozimy ze sobą, żeby być przygotowanym na to, że przyjdzie ktoś, kto już gry zna bardzo dobrze i lubi spędzić przy tym stole, przy tej planszówce z rodziną ze znajomymi, kilka godzin. Jesteśmy przygotowani na takie osoby, które z tymi nowoczesnymi grami planszowymi nie miały jeszcze nic do czynienia, nie wiedzą jak się do tego zabrać, czasami się nawet wstydzą podejść, zapytać” – opowiadał Maciej Smiatacz ze Stowarzyszenie Druga Runda.

Gry planszowe to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu – nie po to, by rywalizować, ale po to, by spędzić razem wieczór, porozmawiać, być może wspólnie rozwiązać jakiś problem, uruchomić szare komórki. Planszówki integrują i wpływają na relacje.

„Zachęcamy, promujemy ten sposób spędzania wolnego czasu nie tylko teraz właśnie w weekend, ale generalnie też dając do zrozumienia ludziom, że to jest fajny sposób, żeby właśnie gdzieś tam w domowym zaciszu, wieczorem – zamiast telewizji, zamiast komputera – faktycznie usiąść razem wspólnie przy stole, gdzie tak naprawdę ta gra planszowa staje się elementem wymuszającym na nas rozmowę i bardzo często jest tak, że my zaczynamy ze sobą rozmawiać, zaczynamy się spotykać” – dodaje Maciej Smiatacz.